Един гол на Чаби Алонсо стигна на Байерн Мюнхен, за да се класира на четвъртфиналите за Купата на Германия.

"Баварците" се наложиха с 1:0 у дома над Дармщад в един от редките мачове, в които отбелязаха само едно попадение.

За четвъртфиналите се класираха още Байер Леверкузен, Хейденхайм, и Вердер Бремен след трилър срещу Борусия Мьонхенгладбах. В сряда е втората порция с осминафинали.

В Мюнхен Байерн контролираше всичко от самото начало, но трудно създаваше положения срещу дефанзивния изглед на Дармщад.

Всичко отиваше към 0:0 на почивката, когато Алонсо от воле отбеляза красив гол, в 40-та минута. Точно преди паузата и Роберт Левандовски нацели гредата след удар с глава.

Дармщад излезе малко по-атакуващ през второто полувреме, но Томас Мюлер пропусна да удвои аванса на Байерн.

Двайсетина минути преди края, Вагнер се опита да застраши Мануел Нойер, но стражът на домакините се справи без проблем.

Все пак единственият гол на Чаби Алонсо си остана до края, и стигна за Байерн за място напред за Купата.

Само в рамките на седмица Борусия Мьонхенгладбах се прости и с Шампионската лига, и с Купата, като тази вечер отстъпи с 3:4 на Вердер Бремен.

Борусия поведе през първото полувреме, но след това Вердер обърна до 1:2, а на двете попадения на резервата Бранимир Хргота, гостите от Бремен успяха да отговорят с други две, и така стигнаха четвъртфиналите.