В четвъртфинален мач за Купата на Германия Вердер Бремен победи с 5:2 като гост Волфсбург и по този начин се класира за полуфиналната фаза на турнира.

Мачът започна повече от добре за гостите, които поведоха набързо с 2:0 чрез попадения на Диего в 3-та и Озил в 7-та минута.

Все пак Волфсбург успя да върне двете попадения чрез босненския национал Дзеко, който бе точен в 10-та и 42-та минута.

През второто полувреме Вердер се развихри и стигна до три попадения. Диего реализира дузпа в 55-та минута, след което последваха два гола на Клаудио Писаро в 71-та и 89-та минута.

Хамбургер също се класира за полуфиналите на турнира, след като победи с 2:1 като домакин Веен.

Домакините решиха мача още през първото полувреме, след като Копилас си отбеляза автогол в 17-та минута, а Младен Петрич се разписа в 37-та. Почетното попадение за Веен бе дело на Шварц в 85-та минута.