Германия победи с 3:1 Швейцария в контролен мач, който се игра в Дюселдорф. Двама бразилцис немско гражданство Кевин Курани и Гомес донесоха победата на бундестима. Нападателят на Шалке 04 Курани откри резултата в 7-та минута, а Гомеш удвои в 30-та. Торстен Фрингс направи в 65-та минута класическа преднината за домакините. Швейцария успя да отговори само с едно почетно попадение дело на Марк Щрелер.

Германия започна със следните единайсет: Леман, Фридрих, Мертезакер, Метцелдер, Лам, Фритц, Фрингс, Балак, Швайнщайгер, Гомес и Курани.

Треньорът на гостите Коби Кун излезе с: Беналио, Манин, Грихтинг, Сендерос, Деген, Бехрами, Фогел, Маргайрас, Барнета, Фрай и Якин.

Треньорът на Германия Йоаким Льов заяви след края на мача, че е доволен най-вече от нападението на отбора, а в защита има още какво да се работи. „Много разчитам на двойката Метцелдер и Мертезакер, но те трябва още да се сработят”, каза Льов.

Кун поздрави своя колега за победата и не пожела да коментира играта на своите, като единствено добави, че е експериментирал със своя състав и не е доволен от изявите на вратаря Беналио.