След лошата поредица в Бундеслигата, отборът на Борусия Дортмунд най-после се върна на точния път. Тимът на Юрген Клоп се наложи с 2:1 като гост на аутсайдера Айнтрахт Брауншвайг.

Въпреки че Борусия бе по-активният тим, успехът не дойде толкова лесно. В 31-та минута гостите поведоха в резултата. След двойно подаване между Марко Ройс и Роберт Левандовски, последният намери Пиер-Емерик Обамеянг, който отблизо реализира за 1:0, въпреки че останаха съмнения за засада.

Малко по-късно Емерик Обамеянг отново прати топката в мрежата, но страничният рефер вдигна флага.

Малко след подновяването на мача и пред Марко Ройс се отвори добра възможност, но стражът на домакините успя да реагира бързо и скъси ъгъла, за да не допусне втори гол.

В 54-та минута, след центриране от корнер, Бендвамин Кесел засече топката и Айнтрахт Брауншвайг изравни за 1:1.

В 65-та минута обаче Пиер-Емерик Обамеянг успя да донесе трите точки на своя тим, който не бе записвал успех в Бундеслигата в последните четири срещи.

В края на мача Борусия Дортмунд можеше да увеличи преднината си, но Хенрих Мхитарян уцели страничната греда.

Борусия заема трето място в класирането с 36 точки, след лидера Байерн и Байер Леверкузен. Айнтрахт остава закотвен на последната позиция с 12 пункта.