Борусия Дортмунд записа победа с 3:1 над Фрайбург в първи мач от петия кръг на Първа Бундеслига. Така възпитаниците на старши треньора Томас Тухел се изравниха на върха във временното класиране Байерн Мюнхен, чийто тим обаче има и мач по-малко.

Домакините не оставиха никакво съмнение кой е по-добрият тим през целия мач и съвсем заслужено стигнаха до заслужения успех.

Въпреки превъзходството на Борусия през първата част, резултатът в мача бе открит едва в продължението на първите 45 минути. Редовният голмайстор на тима Пиер Емерик Обамеанг не пропусна да порази противниковата врата и този път.

Веднаха след почивката домакините увеличиха преднината си чрез Томаш Пишчек, но седем минути по-късно гостите се върнаха в мача, намалявайки резултата за 1:2. Точен за Фрайбург бе Максимилиан Филип.

В заключителните секунди на срещата Рафаел Герейро оформи крайното 3:1, осигурявайки трите точки за своите.