Борусия Мьонхенгладбах разби с 4:1 като домакин новака в Първа Бундеслига Айнтрахт Брауншвайг в мач от шестия кръг на първенството.

Мачът започна много добре за домакините, които поведоха още в 22-та минута, когато Аранго подаде към Оскар Венд, който реализира за 1:0.

Рафаел се възползва в 31-та минута от пас на Макс Крузе и удвои преднината на Борусия.

Айнтрахт намали изоставането си в резултата в 58-та минута с гол на Боланд.

Борусия Мьонхенгладбах вкара трети гол в 72-та минута, когато Макс Крузе реализира отсъдената дузпа в полза на домакините.

Рафаел реализира втория си гол в срещата в 76-та минута и по този начин оформи крайния резултат в мача.

След този успех Борусия Мьонхенгладбах се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 9 точки, докато Айнтрахт е на последна позиция със само 1 точка.