Тимът на Борусия Мьонхенгладбах постигна победа с 2:0 над гостуващия Хановер в мач от 25-ия кръг и върна третото си място във врменното подреждане. Домакините се наложиха след два гола на Петрик Херман, който се разписа по веднъж и в двете полувремена.

В 43-ата минута, Херман се откъсна от бранителите на Хановер и успя да засече удар на Азар отдясно, за да даде преднина на своите. 15 минути преди края на срещата Херман отново се оказа на правилното място и след пас отляво просто подложи крака си и от два метра покачи на 2:0.

С поредните си три точки Борусия Мьонхенгладбах се върна на третата позиция, изпреварвайки Байер Леверкузен, който в петък не срещна никакви трудности срещу Щутгарт, побеждавайки с 4:0.

В друг мач от днес Волфсбург постигна класическа победа над Фрайбург.