Борусия Дортмунд съхрани шансовете за класиране в европейските клубни турнири след победа с 2:0 у дома срещу Айнтрахт Франкфурт в среща от 30-ия кръг в германското първенство.

Гол от дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг даде аванс за "жълто-черните" в 25-ата минута на двубоя, в който гостите рядко създаваха положения за гол. Игра с ръка на Сони Кител в
наказателното поле след подаване на Марсел Шмелцер доведе до най-тежкото наказание във футбола в средата на първото полувреме.

Шинджи Кагава след центриране на Обамеянг добави още едно попадение в 33-ата минута, носейки трите точки в полза на Борусия. "Жълто-черните" са на осмо място в класирането с актив от 39 точки, на 3 зад намиращия се на шеста позиция Аугсбург.

По-късно днес шампионът Байерн Мюнхен играе у дома срещу столичния Херта.