Борусия Дортмунд постигна измъчена победа с 2:1 над Айнтрахт Брауншвайг в последния мач от втория кръг на Бундеслигата.

На „Сигнал Идуна Парк“ домакините бяха по-добрият отбор през целия мач, но компактната игра на новака в Бундеслигата затрудни максимално „жълто-черните“, които така и не стигаха до гол.

Ключов момент се оказа 68-а минута, когато младокът Йонас Хофман влезе в игра на мястото на Пиер-Емерик Обамеянг и само 7 минути по-късно вкара първия си гол в Бундеслигата. След добро двойно подаване с Матс Хумелс, Хофман откри резултата от наглед невъзможна ситуация от много малък ъгъл.

Второто попадение за Борусия отбеляза другият футболист, влязъл като резерва – Марко Ройс, а с основна заслуга отново бе Хофман. Той бе фаулиран в наказателното поле, а Ройс реализира отсъдената за нарушението дузпа.

В края на мача Айнтрахт стигна до почетно попадение, дело на Кевин Крац, за когото голът също бе първи в Бундеслигата.

С този успех, Борусия излезе на първо място в класирането с 6 точки и по-добра голова разлика от Байерн, Байер Леверкузен, Майнц и Вердер, които също имат пълен актив от точки. Айнтрахт пък е в другия край на класирането като все още няма спечелена точка.