Борусия Дортмунд надделя с 1:0 над гостуващия Хамбургер в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Така „жълто-черните” записаха шеста поредна победа в първенството и се изкачиха на четвърта позиция с 36 точки.

Лидер е Байерн Мюнхен с 39 точки, пред Байер Леверкузен с 38 точки и мач по-малко и Шалке 04 също с 38 точки. Домакините имаха инициативата през първата част и заслужено се оттеглиха с аванс на почивката след попадение на Нелсон Валдес в 36-ата минута. Нападателят се възползва от лошо изчистена топка от Денис Аого и с прецизен удар от 17 метра не даде шансове на стража. След почивката Хамбургер се опита да натисне, но вратарят Марк Циглер беше блестящ.

Най-чистото положение за гостите пропиля в средата на втората част резервата Маркус Берг, който от 7-8 метра стреля в тялото на Циглер след отличен пас на Младен Петрич от дясно.

Малко преди това Петрич също имаше шанс да изравни, но с глава стреля над гредата след центриране на Марсел Янсен.

Така Хамбургер прекъсна серията си от четири поредни победи в надпреварата и падна на пето място с 34 точки.