В първия мач от последния 17-и кръг за първия полусезон в Първа Бундеслига Борусия Дортмунд постигна много драматична победа с 2:1 като домакин срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Отборът от Дортмунд поведе в 35-та минута, когато след центриране в наказателното поле на гостите Мохамед Зидан засече топката и я прати в мрежата на Хаймерот за 1:0.

Три минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Томаш Хайнал получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

В 56-та минута Блажиковски нахлу в наказателното поле на Борусия Мьонхенгладбах, след което подаде на Кринге, който продължи топката към оставения непокрит Нури Сахин, който сам срещу Хаймерот нямаше проблеми да прати топката за втори път в неговата мрежа.

Гостите стигнаха до почетно попадение в срещата в 80-та минута дело на Йоханес ван дер Берг.

След тази победа Борусия Дортмунд се намира на шесто място във временното класиране с актив от 29 точки, докато тимът от Мьонхенгладбах ще зимува на последната 18-а позиция с едва 11 точки.