Борусия (Дортмунд) разгроми с 4:0 Фрайбург в среща от третия кръг на Бундеслигата. Ерлинг Холанд се отличи с два гола и една асистенция. По едно попадение добавиха Емре Джан и Феликс Паслак. 17-годишният Джовани Рейна бе автор на първите три голови паса.

На трибуните имаше 11 500 фенове, които бяха допуснати на трибуните на "Сигнал Идуна Парк". Айнтрахт (Франкфурт) постигна обрат и победи с 2:1 Хофенхайм. В 18-ата минута Андрей Крамарич даде аванс на гостите с много красив техничен удар. След почивката домакините обърнаха нещата в своя полза.

В 54-ата минута Дайчи Камада успя да изравни. В 71-ата Бас Дост се разписа отблизо за 2:1. Айнтрахт вече има седем точки в своя актив, с което поведе в класирането, докато Хофенхайм остава с шест пункта и заема четвъртата позиция. Щутгарт и Байер Леверкузен завършиха наравно 1:1.

Новият централен нападател на "аспирините" Патрик Шик вкара първи гол с екипа на клуба още в 7-ата минута. Чешкият нападател получи контузия в средата на полувремето и бе заменен. В 76-ата минута Щутгарт изравни, когато след статично положение Саша Калайджич бе точен. Младият австриец се разписва за трети път през този сезон.