Третият кръг на Бундеслигата започна с изненада, след като Хамбургер не успя да победи Бохум в първия мач от третия кръг на първенството в Германия.

Срещата, която бе наситена с много жълти картони и един червен, завърши при резултат 2:1.

Първият гол падна секунди преди съдията да даде край на първото полувреме, а преднината за Бохум даде Шестак. През втората част домакините продължиха да бъдат по-дейни на терена, въпреки по-именития си противник. Така се стигна до 60-та минута, когато Компани получи червен картон и остави съотборниците си от Хамбургер да доиграват срещата с човек по-малко и един гол пасив.

В 83-та минута Имхов увеличи преднината на Бохум, а три минути по-късно дойде и почетното попадение за гостите реализирано от Рафаел ван дер Ваарт от дузпа.

По този начин Бохум излезе начело във временното класиране на Бундеслигата, преди обаче да бъдат изиграни останалите срещи от този кръг, които са насрочени за събота и неделя.