В мач от 8-я кръг на Първа Бундеслига Бохум и Борусия Мьонхенгладбах завършиха 2:2 и по този начин двата отбора останаха в долната част на таблицата.

Гостите поведоха в 30-та минута, след като Гохоури бе намерен с дълъг пас в наказателното поле на Бохум и се възползва от грешка в отбраната на домакините и прати топката в мрежата на Фернандес.

Бохум успя да изравни резултата в 55-та минута, след като Кристоф Дабровски се възползва от грешка на защитник на Борусия и от въздуха прати топката в мрежата на Господарек.

В 78-та минута Синан Калоглу с глава даде гол преднина на Бохум, но в 80-та Томас Клайне успя да донесе точката за Борусия Мьонхенгладбах.

След това равенство Борусия остана на предпоследно място с 4 точки, а Бохум е на 14-а позиция със 7 точки.