Българският национал и съотборниците му от Дуисбург хвърлиха бомбата на кръга в немската Бундеслига след като завършиха 0:0 срещу гранда Байерн Мюнхен на неговия стадион „Алианц Арена”.

Бившият играч на Славия, Алавес и Цървена Звезда игра пълни 90 минути за „зебрите” и дори имаше един опасен удар към вратата на Оливер Кан.

Баварският гранд бе пълен господар на терена през целия мач, но с пропуски се отличиха звездите на отбора Мирослав Клозе, Лука Тони и Франк Рибери.

Сериозен успех записа и най-българския немски отбор Енерги Котбус, където играят Димитър Рангелов и Станислав Ангелов. Тимът от Лаузитц устиска престижно 0:0 срещу 2-рия във временното класиране Хамбургер.

Димитър Рангелов игра до 89-тата минута, когато на негово място влезе Жияи Шао. Ангелов пък не игра, заради наказание за натрупани жълти картони.

В голов трилър пък Хановер се наложи с 4:3 над един от фаворитите за титлата Вердер Бремен. Българският национал Чавдар Янков остана извън групата на тима за двубоя.

Маркус Розенберг в 10-тата минута даде преднина на бременските музиканти, но само 120 секунди по-късно Майк Ханке възстанови статуквото.

За 2 минути пък, между 20-тата и 21-вата, Хановер нанесе съкрушителния си удар. Първо Франк Бауман си вкара нелеп автогол в опит да изчисти топката след центриране на Ханке. Веднага след подновяването на играта пък отново Ханке се възползва от 40-метров пас на свой съотборник и за трети път разпечата вратата на Тим Визе.

4 минути преди края на полувремето Диего отбеляза от дузпа и по този начин върна надеждите на съотборниците си.

След началото на втората част бременчани се впуснаха в атака и резултата не закъсня – в 54-тата минута страхотна комбинация между Диего и Душко Тошич изведе на изгодна позиция Маркус Розенберг и за нападателя не бе проблем да направи 3:3.

Вездесъщият в този мач Майк Ханке обаче все още не бе казал последната си дума – в 77-мата минута от 5 метра той оформи своя хеттрик и по този начин донесе победата за Хановер.