Първият кръг в турнира за Купата на Германия не предложи сензационни резултати, но началото бе белязано от два двубоя, решени след изпълнение на дузпи. Елитният Бохум не бе далеч от срама, като не успя да отбележи гол на четвъртодивизионния Мюнстер. След 0:0 в редовното време, късметът все пак бе на страната на представителя на Бундеслигата, чийто играчи реализираха 6 срещу 5 удара от бялата точка.

С единайсетметрови удари се реши и сблъсъкът между Ерцгебирге Ауе и Санкт Паули, след нулево реми в 120 минути. Гостите играха близо час с човек по-малко след червения картон на Егер в 64-та минута, но запазиха шансовете си да спечелят при дузпите. Там обаче тимът на Ерцгебирге Ауе надделя с 5:4.

Мачът между Унтерхахинг и Фрайбург пък бе прекратен за известно време, след като още в 13-та минута над стадион „Дженерали Парк” се изля пороен дъжд, който наводни терена. По-късно срещата бе подновена, а в трудните условия за игра гостите се оказаха по-съобразителни и спечелиха с 2:0