Нюрнберг и Шалке 04 не успяха да се победят и завършиха при 1:1 в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига. И двата тима се борят за оцеляwaне през този сезон, но положението на Нюрнберг е по-утежнено, тъй като тимът продължава да стои в зоната на изпадащите, 5 мача преди края на сезона.

Иначе попадения в последните 10 минути белязаха срещата. Първо, в 83-ата Юя Кубо засече с глава подаване на далечна греда отляво на Матеус Перейра и изпрати в делириум домакинските фенове по трибуните.

Шалке 04 обаче не спря да търси попадението и го постигна само две минути по-късно. Подаване от корнер не бе изчистено добре от защитата на Нюрнберг. Топката падна в играч на "кралско сините", който шутира с левия крак от воле, но не успя да намери вратата на съперника. Кълбото летеше в аут, преди Матиа Настасич да подложи крак и да го вкара в опразнената пред себе си врата за крайното 1:1.

След това равенство домакините остават 17-ти с 18 точки, на 7 зад 15-ия Аугсбург. Шалке 04 е 1-ти с 27 пункта.

Нюрнберг - Шалке 04 1:1

1:0 Юя Кубо 83'

1:1 Матиа Настасич 85'