Президентът на Байерн Мюнхен Франц Бекенбауер призна, че неговият тим е подценил домакина Хамбургер и това е причината за допуснатото изравняване за 1:1 три минути преди края на срещата. Кайзера разкритикува защитата на баварците, която позволи на египтянина Мохамед Зидан да изравни за 1:1.

Мартин Демикелис се опита да подаде хитър пас, вместо да изчисти топката, когато беше опасно. Може би ние подходихме към мача твърде несериозно и си мислехме, че Хамбург не може да отбележи срещу нас”, каза Бекенбауер.

Наставникът Отмар Хицфелд бе огорчен, че Байерн не успя да постигне четвърта поредна победа от началото на сезона в Бундеслигата.

„Да допуснеш изравняване толкова малко преди последния съдийски сигнал е горчиво разочарование”, заяви Хицфелд.

Въпреки загубените две точки баварците продължават да са на върха в класирането с актив от десет точки, с три повече от Бохум, Арминия, Айнтрахт,  Хамбургер и Шалке.

Байерн и Шалке са единствените два отбора без допуснато поражение в първите четири кръга на Първа Бундеслига.