Байерн Мюнхен пропиля последния си шанс за участие в Шампионската лига, след като за втори пореден път губи на „Алианц Арена” от Хамбургер. Отборът на Хууб Стевенс се наложи с 2:1 над баварците в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите можеха да водят още на почивката, но Демикелис успя да спаси на два пъти опасни изстрели на Давид Яролим и Хуан Пабло Сорин съответно в 21-та и 32-та минути. За сметка на това обаче Пизаро откри резултата за състава на Отмар Хитцфелд в 35-та минута. С попадението си обаче Байерн не спечели никаква сигурност. Марк ван Бомел имаше чудесна възможност да отбележи за 2:0 в 64-та минута, но прати топката в аут. След този пропилян шанс баварците нямаха, какво да покажат и логичното се случи едва в 71-та минута. Тогава Рафаел ван дер Ваарт изравни след пас на Сорин. Шест минути след това футболистите на Хамбургер успяха да обърнат резултата в своя полза с гол на Паоло Гереро.

След днешния си успех отборът на Стевенс може да се надява дори на участие в турнира за Купата на УЕФА. Хамбургер е на 9-то място с 39 точки, а Байерн са 4-ти с 53.