Хофенхайм изпусна идеален шанс да поднесе една от ранните изненади в Бундеслигата през новия сезон, като загуби с 1:2 у дома срещу шампиона Байерн Мюнхен. Мачът от втория кръг на германското първенство предложи истинско зрелище и в същото време колебливо представяне на баварците, като момчетата на Хосеп Гуардиола спокойно можеха и да заубят. Те завършиха двубоя с човек по-малко заради червен картон на Джером Боатенг, който доведе до дузпа, изпълнена в гредата. Роберт Левандовски се притече в ролята на спасител с победен гол в последната минута на редовното време, а асистенцията беше на новото попълнение Дъглас Коста.

Иначе Кевин Фоланд записа името си в историята на местното първенство, като изравни постижението за най-бърз гол. Той откри резултата още в 9-ата минута след кошмарен пас назад на Давид Алаба. Нападателят прихвана неточното подаване и без проблем матира Мануел Нойер.

Веднага шампионите тръгнаха да търсят изравняването и в 13-ата минута Коста си отвори място с шут от десетина метра, ала прати топката встрани. Двадесет по-късно Томас Мюлер с глава стреля точно под гредата, ала Оливер Бауман с чудесен рефлекс опази мрежата си. Секунди по-късно Мюлер получи втори шанс да обстрелва, този път от границата на пеналта, но шутът му профуча покрай страничната греда.

Четири минути преди почивката баварците съумяха да изравнят, като Коста имаше основна заслуга. Негов остър шут затрудни максимално Бауман, който отби топката към Мюлер и отблизо германецът нямаше как да сбърка – 1:1.

След паузата друг от новите при мюнхенци – Артуро Видал можеше промени резултата. В 66-ата минута той засече от движение подаване пред наказателното поле само за да види как топката разтърси напречната греда. Три минути по-късно Левандовски имаше шанс да се разпише, ала пак Бауман имаше последната дума.

В 73-ата минута дойде златната възможност на Хофе да накаже фаворита. Боатенг бе част от стена при пряк свободен удар, като спря изстреляната топка с ръка в пеналта. Това му донесе втори жълт картон. Еуген Полански обаче се провали при изпълнението на наказателния удар – той отправи удар към долния ляв ъгъл, а Нойер закачи топката толкова, че тя да се удари в гредата.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Коста блесна с чудесно подаване за Левандовски, а последният с коляно бутна топката в мрежата, за да донесе втора поредна победа за Байерн.

Така баварците запазиха първото място в класирането с 6 точки, колкото има и Байер Леверкузен, който победи Хановер с 0:1.