Байерн Мюнхен буквално се подигра с най-големия си съперник за титлата Вердер на техния „Везерщадион”. Баварците победиха със смазващото 4 : 0 и с това дадоха сериозна заявка за спечелване на титлата.

За бременчани двубоят пропуснаха контузените Торстен Фрингс, Тим Боровски и Леон Андреасен. За Байерн единственият отсъстващ бе Марсел Янсен.

Баварският гранд бе по-добрият отбор на терена през целия двубой като особено се отличиха новите Лука Тони и Франк Рибери.

Другото ново попълнение Мирослав Клозе, който през последните 3 години бе част от Вердер бе посрещнат с бурни освирквания.

Усилията на тима от Мюнхен бяха възнаградени в 30-тата минута, когато бившият съотборник на Валери Божинов във Фиорентина Тони бе повален в наказателното поле от Петри Пасанен. Рибери без проблем откри резултата от последвалата дузпа. На полувремето Клозе, който получи контузия, бе заменен от Хамит Алтинтоп.

Втората част започна още по-добре за баварците. Само 6 минути след началото на частта Лука Тони вкара втория си гол в Бундеслигата. Пробилият отдясно Алтинтоп центрира към италианеца, който безпроблемно покачи преднината на своя тим.

В 79-тата минута самият Алтинтоп също се записа сред голмайсторите. Познатата комбинация Рибери-Тони доведе до пас към турчина, който от 15 метра заби кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на нещастния Тим Визе.

Когато резултатът изглеждаше оформен, само 3 минути преди края на редовното време, влезлият като резерва Андреас Отъл вкара много красив гол след премерен удар от около 20 метра.

По този начин баварците записаха втора победа от два мача в Бундеслигата. Най-титулуваният немски отбор е вкарал общо 7 гола, а все още не е допуснал попадение в своята врата.

В другото дерби на кръга Шалке смаза местния си съперник Борусия Дортмунд с 4:1. Головете за „кралско-сините” бяха дело на Марсело Бордон, Кристиян Пандер, Джералд Асамоа и Кевин Курани. Почетното попадение за Дортмунд отбеляза Нелсон Валдес.

Шампионът Щутгарт пък записа изненадваща загуба с 3:1 като гост на Херта.