Байер Леверкузен оглави едноличнокласирането в Бундеслигата, след като срази Нюрнберг с 4:0 в мач от осмия кръг, докато Байерн Мюнхен отново се провали, като направи 0:0 с новака Кьолн.

19-годишният Тони Кроос откри резултата още във 2-та минута след чудесно изпълнение на свободен удар. Симон Ролфес удвои аванса на домакините в 28-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кроос.

Само шест минути по-късно швейцарският национал Ерен Дердийок направи резултата класически. През втората част Щефан Кислинг отбеляза още едно попадение - 4:0 в 68-та минута.

След този успех аспирините се откъснаха на 3 точки пред Хамбургер ШФ, който в неделя гостува на Херта Берлин.

Баварците доминираха срещу гостите от Кьолн, но така и не успяха да вкарат гол. В 11-та минута Бастиан Швайнщайгер разтресе напречната греда с удар с глава. Седем минути преди почивката отново Швайнщайгер стреля, а топката бе отклонена от Мирослав Клозе в страничния стълб.

През втората част Луис ван Гаал пусна в игра Даниел Пранич на мястото на Франк Рибери и Марио Гомес вместо Хосе Соса, но без особен ефект.

Защитаващият титлата си тим на Волфсбург направи 1:1 при визитата на Бохум. Вахид Хашемян изведе домакините напред в 53-та минута, но 10 минути по-късно за втори жълт картон от игра бе отстранен Шинджи Оно. Вълците натиснаха и звездата Един Дзеко донесе точката с изравнителен гол в 75-та минута.

В останалите мачове Майнц 05 взе много ценна победа с 2:1 над Хофенхайм, а Хановер срази Фрайбург с 5:2. В петък Шалке 04 се наложи над Айнтрахт Франкфурт с 2:0.