Байерн записа лесна класическа победа над Нюрнберг в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Трите точки затвърдиха баварците на върха в подреждането в Германия. Два гола за успеха на отбора, воден от Отмар Хитцфелд, отбеляза нападателят Лука Тони, а един добави Зе Роберто.

Срещата на „Алианц Арена” премина под абсолютното превъзходство на домакините, които напълно заслужено водеха на почивката с 2:0. Италианският национал откри головата сметка на Байерн в 31-та минута, а само девет след това Зе Роберто удвои. В 81-та минута бразилският футболист асистира за третия гол, а Тони го вкара.

В другия мач от кръга Айнтрахт Франкфурт победи с 2:1 Байер Леверкузен. Двата гола за домакините вкара Киргиакос (54, 72), а Рус си вкара автогол и изравни за резултата за „аспирините” в 72-та.

Лидер в Германия е Байерн с 23 точки, Карлсруе е на второ място с 18, а със 17 трети е Вердер.