Байерн стартира сезона в Бундеслигата по чудесен начин. В откриващия мач от новото първенство шампионите разгромиха в свой стил гостуващия Хамбургер с 5:0.

Головата серия за баварците започна още през първото полувреме, но доби разгромно измерение след почивката.

Преди нея Бенатия реализира само едно попадение в 27-ата минута. След почивката Байерн се развихри и вкара нови четири на „хамбургерите“. Левандовски покачи на 2:0 в 53-ата минута. После дойде ред на Томас Мюлер, който се разписа на два пъти – в 69-ата и 73-ата. Головата сметка приключи Дългас Коста в 87-ата минута, с което фиксира крайното 5:0.

Байерн свикна да громи северния си съперник напоследък. В предните два сезона на „Алианц Арена“ баварците спечелиха с 9:2 и с 8:0, така че от тази гледна точка Хамбургер може да смята, че сега се е отървал.