Новият шампион на Германия Байерн Мюнхен започна с победа турнето си в Азия. В първата си контролна среща баварският гранд победи националния отбор на Индонезия с категоричното 5:1.

В Джакарта пред 70 000 и при температура 30 градуса младият защитник Брено откри резултата в 21-вата минута. Ян Шлаудраф, който след турнето ще премине в Хановер, заби три гола, а Тони Кроос в 83-тата минута вкара петия гол в един от последните мачове на Отмар Хитцфелд, начело на Байерн.

Почетното попадение за селекцията, чийто треньор до скоро бе Иван Колев, вкара Бамбанг Памунгкас.

До края на турнето Байерн ще изиграе още две контролни срещи. В днешния мач за баварците участие взеха седем футболиста от втория отбор, тъй като повечето от основните играчи вече се подготвят за Европейското първенство.