Байерн Мюнхен продължи черната си серия, в която се намира, след като завърши 1:1 като домакин срещу Шалке 04 в мач от 12-я кръг на Първа Бундеслига.

Баварците изпуснаха да победят „кралско сините” и така се отдалечиха от първата позиция, където се намира отборът на Байер Леверкузен.

Домакините успяха да вземат аванс в 31-та минута, когато се разписа Даниел ван Буйтен, който се възползва от неразбирателство в защитата на Шалке 04.

Шалке успя да стигне до изравнително попадение в края на първото полувреме, когато Жоел Матип се разписа в 43-та минута.

В същото време шампионът Волфсбург постигна трудна победа с 2:1 при гостуването на Хофенхайм.

Ведад Ибишевич даде гол аванс за домакините в 23-та минута.

В началото на второто полувреме обаче, настъпи времето на шампионите, които стигнаха до две попадение дело на Мисимович в 52-та минута и Графите в 57-та.