Тимът на Байерн Мюнхен разгроми като гост Херта Берлин с 4:0 и по този начин излезе еднолично на втора позиция в Бундуслигата, на четири точки от лидера РБ Лайпцг. И четирите попадения паднаха през втората част. Томас Мюлер даде тон за разгрома в 60-ата, Роберт Левандовски удвои в 73-ата, а Тиаго Алкантара в 76-ата и Иван Перишич в 84-ата минута довършиха домакините.

Първата интересна ситуация дойде още в 7-ата минута, когато Томас Мюлер не успя да засече добро подаване в наказателното поле.

В 25-ата минута Роберт Левандовски се пребори с Дедрик Боята и се озова сам срещу вратаря на домакините Руне Ярстайн, но не уцели вратата.

Като цяло Байерн доминираше напълно през първата част, но рядко стигаше до чисти положения.

През второто полувреме Байрен продължи да доминира.

В 58-ата Иван Перишич не успя да засече добре с глава, след избита топка от Дедрик Боята.

Две минути след това отново Перишич беше центъра на атаката на „баварците“. Той свали към Томас Мюлер, който от упор наказа Ярстайн  - 0:1.

В 63-ата гол на Левандовски не бе зачетен заради нарушение на поляка срещу вратаря при борбата за високата топка.

Десет минути по-късно резултатът стана 0:2. Люкас Клюнтер задържа Леон Горетцка в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа. Левандовски застана зад топката и реализира.

След само 180 секунди Байерн покачи и на 0:3. Тиаго Алкантара отправи мощен удар под гредата, след като бе изведен в наказателното поле от Леон Горецка.

В 84-ата минута Иван Перишич също успя да запише името си сред голмайсторите. Томас Мюлер центрира в наказателното поле, а хърватинът реализира с глава.

ХЕРТА БЕРЛИН – БАЙЕРН МЮНХЕН 0:4

0:1 Томас Мюлер 60’

0:2 Роберт Левандовски (д) 73'

0:3 Тиаго Алкантара 76'

0:4 Иван Перишич 84'

Съставите на двата отбора:

ХЕРТА (4-1-4-1): 23. Руне Ярстайн – 13. Лукас Клюнтер, 20. Дедрик Боята, 25. Жордан Торунарига, 21. Марвин Платенхарт (к) – 18. Сантяго Аскасибар – 15. Марко Груич, 6. Владимир Дарида, 28. Доди Лукебакио, 16. Жавайро Дилросън – 27. Дейви Зелке

Старши треньор: Юрген Клинсман

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 5. Бенжамен Павар, 17. Жером Боатенг, 27. Дейвид Алаба, 19. Алфонсо Дейвис – 6. Тиаго Алкантара, 18. Леон Горецка, 25. Томас Мюлер, 10. Филипе Коутиньо, 14. Иван Перишич – 9. Роберт Левандовски