Байерн Мюнхен постигна очакван, но труден успех с 2:0 над Инголщад в баварско дерби от 16-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят бе първият между двата тима в Бундеслигата, а особено през първото полувреме, Инголщад демонстрира чудесен футбол, игра без капка страх срещу именития си съперник и бе равностоен на Байерн.

Все пак класата на мюнхенци си каза думата и те стигнаха до два гола през второто полувреме. В 65-ата минута Роберт Левандовски се възползва от далечен пас на Жером Боатенг, с едно докосване се освободи от вратаря на гостите и вкара в опразнената врата за 1:0.

В 75-ата минута Филип Лам удвои аванса на своя тим след бърза контра и пас на Томас Мюлер, след който за Лам остана да вкара между бранителите на Инголщад.

В класирането Байерн е уверен лидер с 43 точки, а Инголщад е на 11-а позиция с 20 точки.