Байерн Мюнхен донякъде изми срама от тежката загуба от Борусия Мьонхенгладбах и разби Унион Берлин с 5:2 като гост. Срещата беше от 10-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за баварците вкара Роберт Левандовски (15-дузпа, 23). Лерой Сане (35), Кингсли Коман (61) и Томас Мюлер (79) добавиха по едно попадени. За „железните” точни бяха Нико Гииселман (43) и Юлиан Риерсон (65).

С успеха Байерн събра 25 точи и е лидер във временното класиране. Унион е шести с 16 точки.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Байерн започна силно мача и в 14-ата минута получи дузпа. Лерой Сане отправи удар, който срещна вдигнатата ръка на Пол Якел. Главният рефер посочи бялата точка, а Роберт Левандовски нямаше проблеми да открие резултата.

В 23-ата минута баварците удвоиха. След заучено положение на пряк свободен удар полската голова машина вкара второто си попадение в мача. Шампионите можеше да направят преднината си класическа, но Сане на два пъти не успя да преодолее Андреас Луте. В 35-ата минута все пак крилото вкара. Кингсли Коман центрира в наказателното поле, а Томас Мюлер чукна топката с глава, за да може Сане на празна врата да вкара.

В 43-ата минута „железните” успяха да намалят изоставането си. Нико Гийселман засече с глава центриране на Генки Харагучи от корнер. Топката се удари в гредата и влезе във вратата. Минута по-късно Шералдо Бекер също се разписа, но имаше засада.

В 61-ата минута Байерн си върна аванса от три гола. Кингсли Коман получи пред наказателното поле, напредна и с хубав удар бе точен за 1:4. Четири минути по-късно Кевин Беренс направи страхотен дрибъл и намери Юлиан Риерсон, който вкара за 2:4.

В 79-ата минута резервата Дайо Упамекано намери Томас Мюлер на пеналтерията и германският национал матира Луте за 2:5.