Германският футболист на Байерн Мемет Шол се сбогува с феновете си и колегите си чрез изпълнена с настроение приятелска среща срещу Барселона. 36-годишният халф обаче загуби последния мач в кариерата си с 0:1.

Пред 69000 зрители на „Алианц Арена” баварците и каталунците спореха за победа в бенефисния мач на Шол. Единственото попадение падна едва в 85-та минута и бе дело на Лионел Меси. Аржентинският талант осигури с гола си Купата „Франц Бекенбауер” на своя тим.

„Беше невероятно преживяване!”, заяви Шол. Ветеранът обаче не успя да записа пълни 90 минути в последния си двубой, тъй като бе сменен в 53-та. „Утехата ми е, че голът падна, след като напуснах терена. Да играеш при резултат 0:0 срещу Барса, си е истински успех”, каза още Шол.

„Футболист като Мемет ще липсва страшно много на Бундеслигата. Беше изключителен играч”, не спести похвалите си и президентът на байерн Франц Бекенбауер.