Отборът на Байерн Мюнхен не поднесе неприятна изненада на своите фенове и победи с 3:1 Борусия Мьонхенгладбах в мач от турнира за Купата на Германия.

По този начин баварците продължават уверено изпълнението на целта, която са си поставили за този сезон, а именно требъл от титли в Бундеслигата, Купата на Германия и Купата на УЕФА.

Изненадващо първото полувреме завърши при нулево равенство въпреки надмощието на първия във временното класиране в Бундеслигата.

2 минути след началото на втората част обаче Лука Тони откри резултата със своя дежурен гол.

10 минути по-късно отново италианският голаджия бе в прегръдките на съотборниците си след втория си гол в срещата.

В 70-тата минута изненадващо Марсел Ндженг вкара за Гладбах и върна интригата в мача, която обаче трая само 13 минути преди Мирослав Клозе да сложи край на спора и да оформи крайния резултат 3:1.