Байерн Мюнхен постигна 26-ата си победа в Бундеслигата и вече има в актива си 81 точки.

Баварците спечелиха с 2:0 като гост на Херта с попадения на Видал в 48-ата минута и Коста в 80-ата минута.

През първата част реферът спести дузпа в полза на домакините. През втората част Байерн откри резултата още в 48-ата минута. Видал беше на точното място и откри резултата.

В 80-ата минута Дъглас Коста се разписа с класен удар, а малко по-рано Левандовски пропусна да се разпише.

След това поражение Херта е на 4-ото място с 49 точки.

Борусия Дортмунд победи с класическото 3:0 далеч от дома Щутгарт. Попаденията реализираха Кагава, Пулишич и Мхитарян.

Аугсбург надделя над Волфсбург с 2:0 като гост. Головете за успеха реализираха Финбогасон и Алтънтоп. Кьолн разби у дома Дармщат с 4:1, а Инголщат и Хановер завършиха 2:2.