Байерн Мюнхен постигна трудна домакинска победа над Нюрнберг в мача от 6-тия кръг в немската Първата Бундеслига. Играчите на Луис ван Гаал взеха трите точки след 2:1 на своя „Алианц Арена”.

Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме на двубоя. След нулева първа част, преднината за домакините даде Ивица Олич с попадението си в 55-та минута. Чупо-Мотинг пък възстанови статуквото за 1:1 в 73-та минута.

Победата за баварците донесе Ван Буйтен, след като вкара за 2:1 в 82-та минута на срещата.

След успеха Байерн Мюнхен се изкачи в класирането и вече заема 3-то място с актив от 11 точки. Нюрнберг пък остава на 13-та позиция с 5 точки.

В друг мач от този 6-ти кръг в Германия, Борусия Дортмунд направи 1:1 на Хановер. Българският нападател на гостите Димитър Рангелов не попадна в групата на своя тим за въпросния двубой.