Първият и вторият в класирането на Бундеслигата Байерн Мюнхен и Вердер завършиха наравно 1:1 в дербито на 19-ия кръг.

Нароченият, че желае трансфер в Ювентус бразилски плеймейкър Диего изведе бременските музиканти напред в шестата минута.

Голмайсторът на баварците Лука Тони можеше да изравни в 30-ата минута, но пропусна да се разпише от дузпа. Това обаче направи Зе Роберто четири минути по-късно.

В другият днешен двубой пред повече от 80000 зрители в Дортмунд Борусия отстъпи с 2:3 пред гостите от Шалке, след като на два пъти успяваше да изравни резултата.

Джералд Асамоа даде преднина на кралскосините в 19-ата минута, а само две по-късно Фредерико изравни за домакините.

Половин час след началото на срещата Амедик си вкара автогол и Шалке отново дръпна напред, а Младен Петрич направи резултата 2:2 в 50-ата минута.

Деде бе изгонен в 76-ата минута и Борусия остана с човек по-малко. Гостите се възползваха от численото си превъзходство и с гол на Фабиен Ернст осем минути преди края отмъкнаха трите точки.

Начело в Бундеслигата е Байерн с 40 точки пред Вердер с 37 и Шалке с 35. Борусия е на 13-о място с 22 точки.