Байерн и Мюнхен 1860 не излъчиха победител в приятелската среща помежду си по-рано днес. Двубоят на „Алианц Арена” завърши наравно 1:1.

Няколко дни преди срещите от 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия баварците все още търсят добрата си форма, но пред препълнения стадион в баварската столица срещу втородивизионния тим футболистите на Отмар Хитцфелд не успяха да направят нищо особено.

Шанс за изява в днешната контрола получи Ян Шлаудраф, а Мирослав Клозе не взе участие. В 53-та минута Тони Круус откри резултата за Байерн след центриране на Лука Тони от пряк свободен удар. Защитата на Байерн обаче не се представи на подходящото ниво – неразбирателство между Оливер Кан и Мартин Демикелис в 75-та минута доведе до изравняване на резултата. Автор на попадението на „лъвовете” бе Мануел Дунке.