Немският гранд Байерн Мюнхен използва пълноценно паузата за мачовете на националните отбори като организира контрола срещу младежкия национален отбор на Холандия до 20 години. Баварците, които бяха без почти всичките си звезди, победиха с 2:0 след голове на Хамит Алтинтоп и Лука Тони.

В двубоя, който се игра на базата на Байерн, Луис ван Гаал бе лишен от всички свои национали, заради което трябваше да формира отбор между останалите от първия тим и аматьорите на клуба. Така на терена излязоха седем професионалисти и четирима от втория отбор, воден от легендата Мемет Шол.

Срещата, която се игра през 500 зрители, започна с едноминутно мълчание в памет на починалия вратар на Хановер Роберт Енке. Всичко по-интересно на терена се случи през второто полувреме, когато паднаха и двете попадения.

В 52-та минута гол на Лука Тони бе отменен заради игра с ръка, но 6 минути по-късно италианският нападател бе фаулиран в наказателното поле от Кевин ван Дирмен и Хамит Алтинтоп реализира отсъдената дузпа.

Самият Тони все пак успя да реализира в 85-та минута, когато се пребори с противников бранител и реализира за 2:0.

„Имахме добър съперник. Един мач винаги е по-добър от тренировка. За играчите, които напоследък не са играли много, това бе важно”, заяви след края на мача Луис ван Гаал.