Байерн мина сравнително леко през Аугсбург и го би сякаш под индиго - отново с 3:1.

През седмицата шампионите надвиха и за Купата свой баварски съперник със същия резултат, само че на „Алианц Арена“, докато мачът от деветия кръг на Бундеслигата бе в Аугсбург.

Байерн поведе с 3:0. Два гола между 19-ата и 21-ата минута вкараха Левандовски и Робен, третия реализира пак Левандовски, но в началото на втората част – в 48-ата минута.

Коо-Я Чеол върна едно попадение за Аугсбург в 67-ата минута за 1:3.

Байерн продължава да води в класирането с 23 точки, но РБ Лайпциг не отстъпва в преследването на лидера и е на две точки зад него. „Червените бикове“ биха на чужд терен Дармщадт с 2:0. И двата гола за тях вкара Марсел Забицер, който е точен в 57-ата и 82-ата минута.

Байер Леверкузен обърна Волфсбург като гост с 2:1, след като губеше с 0:1 на полувремето с гола на Арнолд в 37-ата минута. Мехмеди в 79-ата и Йедвай в 83-ата донесоха победата за „аспирините“, а „вълците“ са под чертата – 16-и с 6 точки.