Байер Леверкузен спечели дербито на шестия кръг на Бундеслигата, след 2:0 срещу Борусия Дортмунд.

Това е второ поражение за Дортмунд този сезон, като тимът спечели останалите си четири двубоя.

Байер от своя страна взе втора поредна хубава победа в първенството, и едва втора пред собствена публика през настоящия сезон.

Точните удари към двете врати бяха рядкост, но въпреки това двубоят бе интересен и много динамичен. Адмир Мехмеди откри рано резултата за Леверкузен, и така нещата се задържаха до края.

Хакан Джалханоглу подаде и за двете попадения, първо в 10-та минута, а след това и в 79-та, за гола на Хавиер Ернандес-Чичарито.

В 10-та минута Джалханоглу центрира от корнер, а Мехмеди засече с глава.

Борусия опита да отговори, но много трудно топката минаваше до наказателното поле на домакините.

Пиер-Емерик Обамеянг имаше отличен шанс в 24-та минута, но топката му бе избита навреме. Десетина минути по-късно Джалханоглу отправи силен удар от 25 метра, но топката прелетя покрай вратата.

В края на първото полувреме Чичарито пропусна да удвои резултата, но се оказа и в засада.

Леверкузен изглеждаше по-добре след почивката, а темпото на игра бе страхотно на "БайАрена".

Най-чистата възможност за израняване от страна на Дортмунд дойде в 73-та минута, но отново Обамеянг не намери мрежата.

В 79-та минута Джалханоглу поднесе топката на Чичарито в пеналта и за него остана лесното, да добави за 2:0.

Финалните минути бяха не по-малко вълнуващи, като Кевин Фоланд пропусна да направи 3:0, преди попадение на Дортмунд в 88-та минута да не бъде зачетено, заради засада на Обамеянг.

Така заслужено Байер стигна до победата в дербито на шестия кръг от немската Бундеслига.