Байер ще играе домакинските си мачове в Дюселдорф
Байер ще играе домакинските си мачове в Дюселдорф

Тимът на Байер Леверкузен ще играе домакинските си мачове през пролетния дял на шампионата в Германия на стадион „Дюселдорф Арена”. Промяната се налага, тъй като съоръжението на „апирините” БайАрена” ще бъде реконструирано в следващите няколко месеца.

 

Капацитетът на стадиона ще бъде увеличен от 22 500 до 30 000 седящи места, както ще бъдат поставени нови козирки над трибуните.

 

До началото на сезон 2009/2010 домакинските срещи на Байер ще се състоят на 51-хилядния стадион на третодивизионния Фортуна Дюселдорф.

 

„Докато поставяме новите козирки на стадиона няма да можем да гарантираме сигурността на нашите привърженици”, обясни изпълнителният директор на клуба Волфган Холцхаузер.

Google Добави ни в предпочитани източници в Google