В мач от 5-я кръг на Първа Бундеслига Байер Леверкузен победи с категоричното 4:0 Хановер 96, като „аспирините” можеха да постигнат и по-внушителна победа.

За гостите 90 минути игра българският национал Чавдар Янков, който си изкара и жълт картон в 61-та минута.

Домакините поведоха още в 5-та минута, когато след грешка в отбраната на Хановер Ролфс остана сам срещу Енке и с хубав удар прати топката в мрежата му.

В 19-та минута Хелмс получи чудесен пас на границата на наказателното поле на Хановер, където бе оставен непокрит и с прецизен удар удвои преднината за Байер Леверкузен.

„Аспирините” направиха класически резултата в 59-та минута, когато отново Хелмс с удар от границата на наказателното поле на Ханове не остави никакви шансове за Енке.

Хелмс оформи своя хеттрик и крайния резултат в срещата в 66-та минута, след като засече центриране в наказателното поле на Хановер и прати топката в мрежата на гостите.

След тази победа Байер Леверкузен се изкачи временно на второ място с актив от 9 точки, докато Хановер остана на 13-а позиция с едва 4 точки.