Устремилият се към титлата тим на Байер Леверкузен претърпя първо поражение през сезона. „Аспирините” отстъпиха с 2:3 като гост на опашкаря Нюрнберг в мач от 25-ия кръг на Първа Бундеслига.

След загубените точки и победата на Шалке 04 вчера Леверкузен се смъкна на трета позиция във временното класиране. Лидер продължава да бъде Байерн Мюнхен.

Домакините от Нюрнберг нанесоха своя удар в последните минути на първото полувреме, когато Чупо-Мотинг реализира две попадения. Нападателят се разписа в 42-ата минута, а в последните секунди удвои.

Второто полувреме започна още по-зле за гостите, които в 55-ата минута инкасираха нов гол за 3:0 в полза на Нюрнберг. Точен този път бе Микаел Таварис.

Солидната преднина на Нюрнберг доведе до отпускане в редиците на домакините, а от това най-добре се възползваха Кислинг и Хелмес, които успяха да намалят до 2:3. За нещо повече обаче домакините нямаха сили и двубоят приключи при този резултат.