Байер Леверкузен се утвърди на върха в Първа Бундеслига, след като постигна категорична победа с 4:0 при домакинството си на Айнтрахт Франкфурт от 12-я кръг.

Домакините решиха крайния изход от срещата още в първите единадесет минути на срещата, когато успяха да вкарат два гола.

Във 2-та минута Кислинг даде гол аванс за „аспирините”. Само четири минути по-късно Райнартц удвои преднината за Леверкузен.

Юношата на Байерн Мюнхен Тони Кроос, който се намира в много добра форма успя да направи класическа преднината на Байер в 11-та минута.

Влезлият като резерва в Ларс Бендер оформи крайния резултат в срещата, след като се разписа в 86-та минута.

След тази победа Байер Леверкузен вече има актив от 26 точки и е еднолично начело във временното класиране, а Айнтрахт е на десета позиция с 16 точки.