Байер Леверкузен затвърди добрата си форма с нова победа. „Аспирините” сразиха с 4:2 у дома Щутгарт в мач от 22-ия кръг. Точни за победителите бяха Муса Диаби (44), Амин Адли (52), Флориан Виртц (86) и Патрик Шик (90), докато двете попадения за швабите бяха дело на Тиаго Томаш (49,88).

С успеха Байер събра 41 точки и е трети във временното класиране, докато Щутгарт е предпоследен с 18 точки.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

В 34-ата минута гол на Виртц беше отменен заради засада. Десет минути по-късно „аспирините” откриха резултата. Муса Диаби проби през центъра и отправи удар, който Мюлер спаси. При добавката на французина обаче стражът нямаше какво да направи.

Четири минути след подновяването на играта швабите изравниха, след победение на Тиаго Томаш. Португалецът беше намерен отляво в наказателното поле от Орел Мангала и със силен удар изравни.

В 52-ата минута „аспирините” отново поведоха. Демирбай центрира от пряк свободен удар, а Адли с глава прати топката в далечния ъгъл.

В 86-ата минута домакините стигнаха до трети гол. След многоходова атака топката стигна до Флориан Виртц пред наказателното поле, който с фин удар вкара за 3:1. Само три минути по-късно Щутгарт се върна в мача. Тибиди проби отляво и отправи удар, който срещна гредата, а при добавката Томаш се разписа.

В 90-ата минута Тапсоба подаде към Виртц отдясно, а младокът с успореден пас намери Патрик Шик, който оформи крайното 4:2.