Байер Леверкузен отново се върна на върха в Бундеслигата, след като в последната среща от 19-ия кръг победи като гост Хофенхайм с 3:0.

Защитникът Сами Хупия отбеляза първия си гол с екипа на "аспирините" след трансфера си от Леверкузен, а останалите две попадения бяха дело на Тони Кроос и Транкило Барнета през второто полувреме.

Така Байер, който до момента няма загуба в шампионата, има 41 точки на върха в класирането. Байерн Мюнхен, който вчера се наложи с 3:2 над Вердер Бремен и записа шестата си поредна победа в Бундеслигата, е на втора позиция с 39 точки, с една повече от третия Шалке 04. Хофенхайм е едва на 9-то място в подреждането.

Хупия се разписа след пряк свободен удар още в 11-та минута на мача. Тони Кроос покачи на 2:0 шест минути след почивката.

Кроос записа втората си асистенция в мача в 72-ра минута, когато подаде на Транкило Барнета за третия гол на Байер.