Отборът на Кьолн победи като гост РБ Лайпциг с 2:1 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Кьолн е последен, 18-и във временното класиране със 17 точки и записа едва четвърта победа от началото на сезона.

С успеха си срещу Лайпциг спря серия от четири мача без победа.

Тимът на РБ Лайпциг остана с 38 точки на шестото място във временното класиране. Лайпциг допусна втора поредна загуба в Бундеслигата.

Домакините от РБ Лайпциг поведоха още в 5-ата минута на мача чрез Жан-Кевин Огюстен, който бе точен от близко разстояние. В 20-ата минута Огюстен напредна и стреля, но пропусна целта.

В 45-ата минута Хорхе Мере вкара топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гостите от Кьолн поразиха съперника с две попадения в рамките на 7 минути. Първи в 70-ата Венсан Козиело овладя топката и с хубав удар реализира за 1:1.

В 77-ата Леонардо Битенкурт получи топката от Марсел Рисе и отбеляза победния гол за Кьолн – 2:1.