Отборът на Аугсбург победи Айнтрахт Франкфурт с 3:0 като домакин в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата.

След два мача без победа в шампионата тимът на Аугсбург записа три точки, с които излезе на седмацата позиция с 31 в актива си.

Айнтрахт Фракфурт пък спря серия от пет мача без загуба и е шести с 33 точки към момента.

Домакините поведоха в 19-ата минута с попадение на корееца Я-Чеол Коо, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Айнтрахт.

Гостите можеха да изравнят само три минути по-късно, но Лука Йович удари греда.

В края на полувремето Лукаш Храдецки трябваше да спасява вратата си след удар на Михаел Грегорич.

23-годишният австриец обаче не сгреши в 76-ата минута. Грегорич покачи на 2:0 за Аугсбург.

В 85-ата Лука Йович пропусна нов шанс за гостите, а в 89-ата Марко Рихтер реализира третия гол във вратата на Айнтрахт Франкфурт.