Отборът на Арминия Билефелд победи с 2:1 като гост Байер Леверкузен в мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига и взе важни три точки в борбата за своето спасение.

Рицу Доан изведе гостите напред в резултата в 17-ата минута, когато изпревари защитата на „аспирините“ и засече центриране отдясно на Кристиан Гебауер.

В 57-ата минута Масая Окугава бе оставен съвсем сам от бранителите на домакините пред вратата на Ленарт Грил и със завидно хладнокръвие реализира, правейки резултата 0:2.

Байер съумя да стигне до едно попадение в 85-ата минута, но той се оказа само потечен. Негов автор стана Патрик Шик, който се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите.

С този успех Арминия сложи край на негативната си серия от 7 поредни мача без победа, като в последните си 4 срещи тимът дори не бе отбелязвал гол. Новакът в елита е на 15-о място в класирането с 22 точки, точно над зоната на изпадащите. Байер Леверкузен остана шести с 40 точки, на четири от четворката.