Арминия Билефелд спечели много ценна точка в борбата си за оцеляване в немската Бундеслига. В първи мач от 31-вия кръг като гост тимът от Билефелд завърши наравно 2:2 с фаворита Байер Леверкузен. Арминия дори може да съжалява за изпуснатата победа, след като водеше с 2:1 до 79-та минута.

Щефан Кислинг откри резултата за „аспирините” в 20-та минута, но само 3 по-късно Мануел Фридрих си отбеляза автогол, за да изравни статуквото. Роберт Теше в 39-та пък донесе предимство за гостите.

Немският национал Патрик Хелмес оформи крайното 2:2 в 79-та минута и така двата отбора поделиха по една точка.

Именно тази точка обаче измъкна Арминия от зоната на изпадащите поне за няколко часа. Преди изиграването на останалите мачове от кръга, отборът от Билефелд е 15-ти с 27 точки, колкото има и „българският” Енерги Котбус. Байер Леверкузен пък е на осмо място с 46 точки и може спокойно да доиграе сезона, тъй като не се бори за абсолютно нищо.