Въпреки последните слухове, че Станислав Ангелов и Димитър Рангелов имат проблеми с ръководството на тима, наставникът Боян Прашникар доказа, че има намерение да гласува доверие на двамата българи през следващия полусезон, след като реши да използва и двамата в контролата срещу Алемания Аахен.

Пелето излезе като титуляр в приятелския двубой в Кипър, който приключи при резултат 2:2, но бе заменен в 76-та минута от Павичевич. Съотборникът му Димитър Рангелов се появи на терена в началото на второто полувреме и доигра срещата до последния съдийски сигнал.

Головете за тима от Котбус реализираха Ивица Илиев и Стивен Ривич. На два пъти Алемания Аахен повеждаше в резултата, но и в двата случая Енерги успя да върне попаденията, за да приключи срещата при 2:2.

Отборът на Чавдар Янков – Хановер, също изигра контрола, без участието на българския халф, в която победи с класическото 3:0 Осанбюрк.