Германският канцлер Ангела Меркел поздрави националния отбор на страната за победата с 4:2 срещу Гърция на четвъртфиналите на Евро 2012. Меркел беше заснета от телевизионните камери да се радва след головете за Бундестима във вратата на гърците, класирали трикратните европейски шампиони на полуфиналите.

"Винаги е много вълнуващо. Първоначално бях много притеснена. В течение на мача видях, че нашият отбор контролира изцяло събитията", заяви Меркел.

Преди почивката Германия поведе с 1:0, но после допусна изравняване до 1:1. До средата на второто полувреме резултатът беше 4:1 за тима, воден от селекционера Йоаким Льов.

Веднага след края на двубоя Меркел поздрави президента на Германския футболен съюз Волфганг Нирсбах.

"Играхте невероятно, продължавайте в същия дух", каза още Ангела Меркел.